Flowin

20.12.2019

FLOWIN® je veľmi zaujímavá fyzická aktivita, pri ktorej sa posilňuje celé telo. Keďže každý pohyb vychádza z centra tela, posilňuje sa hlavne hlboký stabilizačný systém. (pokračovať - klik na nadpis)

Tento tréningový koncept dokáže nahradiť tréning so závažím v posilňovni, aerobik sa pri ňom cvičí bez zaťaženia kĺbov a tanečné pohyby s nohami kĺzajúcimi sa po podložke sú zábavné. Cvičí sa na podložke a využíva sa pri tom tzv. frikčný pohyb, t.j. pohyb medzi hladkým a poddajným povrchom. Svaly na tomto rozhraní vykonávajú alebo brzdia pohyb a tak vzniká mimoriadne intenzívna svalová práca.

Cvičí sa v stoji, v kľaku, v polohách na chrbte, na bruchu alebo na boku. Body opory zabezpečujú špeciálne mäkké podložky pre nohy, ruky, lakte a kolená.

FLOWIN® je určený pre všetky vekové kategórie a všetky fyzické kondície. Záleží od inštruktora, aký tréning zostaví - môže to byť tréning pre mládež, dospelých aj seniorov, teda úroveň cvičenia je možné prispôsobiť individuálnym potrebám klienta.

Využíva aj v rehabilitácii. Vzhľadom na kontrolovaný pohyb je cvičenie vhodné pre pacientov s osteoartrózou, pretože rozsah pohybu neprekročí úroveň ich svalovej sily.

NEDOPORUČUJE SA CVIČIŤ TEHOTNÝM ŽENÁM 

Zlepšuje držanie tela a preventívne pôsobí proti poraneniam kĺbov a svalov, preto je vhodný aj pre deti a mládež.

Je jednoduchý a prenosný - podložka sa dá zrolovať do špeciálneho púzdra a ľahko uskladniť . Cvičiť sa dá aj doma, keď si zakúpite túto výbornú tréningovú pomôcka spolu s DVD a návodom na cvičenie. Predtým sa však doporučuje absolvovať niekoľko hodín pod dohľadom vyškoleného inštruktora.

S týmto jednoduchým zariadením sa dá realizovať viac ako 300 rôznych cvikov.

FLOWIN® je aj intenzívne aeróbne cvičenie, pri ktorom sa zhadzujú kilogramy bez toho, aby človek musel behať alebo skákať.

FLOWIN® je perfektné cvičenie s okamžitým účinkom a splní očakávania každého, kto sa mu venuje.